Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortalliForumGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuLojraFTO SHOKidentifikimi

 

 Vergjer pejsa dyt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
admin
Admin
Admin
admin


Male
Numri i postimeve : 486
Reputation : 0
Registration date : 08/01/2007

Vergjer pejsa dyt Empty
MesazhTitulli: Vergjer pejsa dyt   Vergjer pejsa dyt Icon_minitimeThu Apr 09, 2009 9:42 am

Linde nė zemrėn time,--Dhe zjarre pėrhape nė shpirtin tim--Ma mbushe jetėn plot gėzime,--E unė fitova njė amshim.--O Zot, o shpirti im,--O, jeta ime e shtrenjtė,--O, fat i syve tė mi e gėzim,--Para teje shpirti po shkrihet, e di, --Dhe nė vetmi zemra mė tretet,--Sikur tė gjithė i shohin eshtrat e mi, --E mu vetėm tė vdes mė mbetet.--Me zgjove nga vdekja, mė the --jeto,--Preke shpirtin tim dhe i the gėzo,--Ke jetėn time qė e la pa gaz.--Po unė nuk do tė vdes,--Se dua tė jetoj.--Sa tė jem gjallė do tė pres,--Do tė jetoj edhe kur ti vdes...




Ah kjo jet e mallkuar pse , pse keshtu ka perfunduar pse me la i dashuri te vetmuar me la ne mendime si e harroj dashurin time te kam dasht sa dy syt e mi , te kam dasht sa zemren time por ti ike e me le ne mendime,- jeta ime esht shkatrruar syt e mi nat e dit lotojn kurr se pushojn ** zemren ma kan demtuar shpirtin ma ke shkatrruar me trathtove me kushuriren esht e vertet e jo film tani as pak s’mendoj per ty se ti me trathove ne dashuri sdua me fatin tim ta ndaj diqka ndryshoi pa pritur pa kujtuar me kushuriren time je Dashuruar.

Kur mendoj per ty--ethe shpirtri leshon.--Mendoj per gjenjen me te bukur

ne jete--Mendoj per dashurine tone.--Kur mendoj per ata sy te bukur--Dhe buzet qe dridhen pa fjale--Mendoj per floket mbi gjoksin tend--Dhe zemrat qe rrahin pandal.--Kur me ty bisedoj dhe heshti--Dhe dridhem kur me flet ngadal--Mendoj se brenda teje ka dicka--Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.--Dicka qe me ben te ndihem si engjell--Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj--Ti me shterngon aq forte prane vetes--Dhe un ngadal peshperis te dashuroj--Nese nuk te thash--se per mua je ti--aj qe me fal buzeqeshje--aj qe me fal ngrohtesi--Nese s’ta shpreha dot--sa shume te dashuroj--fajin e kish natyra--qe si dha zemres goje--sa mė pelqen ....--Ne naten e heshtur--ne endrrat pa mbarim--kerkoja veē nje emer--flisja per dashurine----Kerkoja nje prekje--ndoshta dhe nje kuptim--vall si t’ja ve un emrin--vuajtjes ne shpirtin tim.--Do mundem valle ne zemer--te te hyj ngadale--qe dhe un te kuptoj--ē’eshte dashuri e pare?--Do mundem valle nje emer--ketij shpirti t’ja kushtoj--qe dhe pastaj te them--Shpirti im... te dashuroj...----Pastaj do them ngadale--ne endrra un besoj--ndoshta dhe vec me sy--jete do te dhuroje...----Kjo quhet DASHURI E VERTET TE DUA ??...


Deshiroj te behem lot e te vije ne ftyren tende e te theme se s`te kam harrua dhe te theme se shume te dua. Nje fjal e gzim te dua me zemer ty o shpirti im

Ju uroj gjdo gjč nč jet,nč trup shendet,nč punč vullnet,nč ide drejtsi--nč nerva qetsi,nč familje harmoni,nč ardhmeri lumturi,dhe shum shum shum --fat nč DASHURI!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://koha.catsboard.com
 
Vergjer pejsa dyt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» VERGJER DASH......

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: POEZI-
Kėrce tek: